CITES

 

 

Ohrožené druhy

 

 

Velikosti kroužků

 

 

Chovatelské zařízení

 

 

Burzy

 

 

Odkazy

 

 

Slovniček

 

 

Kontakt

 
 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Novinky            

Aktuálně na prodej odchovy duhových andulek kroužkováno.

V přehledu chovaných druhů papoušků přidán článek o pap. horských.

Do rubriky Chov přidán článek o slunečních aratingách.

 

Vítejte na stránkách věnovaným krásným opeřencům PAPOUŠKŮM.

Na stránkách by jste měli naleznout informace, poznatky a další zajímavosti z chovu papoušků. A měli by Vám pomoci pokud jste začínající chovatel nebo plánujete koupi nového chovance, či máte nějaký problém s tím či jiným druhem. Někteří papoušci se dožívají i více než 50 let a tak je třeba si předem uvědomit zdali se jim budeme moci celou dubu věnovat, hlavně když si chceme pořídit domů papouška jako společníka. Papoušci jsou společenští a když si pořídíme jednoho tak mu musíme věnovat hodně času, jinak si může papoušek začít trhat peří nebo si jinak ublížit. Každopádně by jsme ho neměli nechat celý den v kleci, ale měli bychom ho také pouštět se prolétnout.    

                                                                    

Ale zpět k chovu papoušků ve voliérách, kterým jsou hlavně tyto stránky věnovány. Už když stavíme voliéry by jsme měli mít přibližně rozmyšleno jaké druhy by jsme chtěli chovat. Jestli se v našem zařízení budou nacházet převážně australské , africké, americké či jiné druhy. Protože každý druh má samozřejmě trochu jiné požadavky a zvyky. Někteří větší papoušci například potřebují silné či dvojité pletivo, jinak by se ze zařízení rychle dostali ven. Jiní mohou zase způsobovat problémy obyvatelům sousední voliéry například není dobré dávat vedle aratingů malé druhy jako andulky, protože aratingové rádi klovou přes pletivo. Já jsem například z neznalosti dal vedle andul aratingy a rázem je začali přes pletivo kousat a tahat za nohy. A kdybych nezasáhl skončilo by to tragédií.

Pokud se rozhodneme pro chov v kolonii, tak bychom měli papoušky umístit do prostorného výletu, aby nedocházelo k šarvátkám.Ale samozřejmě né každý druh je vhodný k chovu v kolonii. Některé druhy jako například penanti jsou velmi agresivní, hlavně v době hnízdění. A doporučuje se je dát pro jistotu ob jeden box, protože jinak by samci na sebe mohli útočit i přes pletivo a způsobit si poranění...K chovu v kolonii jsou naopak vhodné např. anduly. Ale musíme jim dát k dispozici více budek než je párů. Do společné voliéry se dále hodí třeba papoušek mniší, který je zvláštní tím, že si jako jediný papoušek splétá hnízdo. V přírodě si celá kolonie postaví společné hnízdo. Je to ale potom problém s kontrolou hnízda či určení příbuznosti mláďat, ale každý papoušek má svá pro a proti...                                                                          

     © L&M         

 

 

 

 

 

 

 

18.února 2006 © Cpyright Papoušci  www.aratinga.unas.cz   autor: L&M Lukáš Mlejnek,  grafika: Ondřej Mlejnek